Haber

Kayseri’den kısa

Kayseri Büyükşehir Belediyesi, 4 yılda şehri edebiyat dünyasına tanıtan 44 eser kazandırdı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre kitaplarda şehrin yaşam kültüründen tarihine, gastronomiden turizm maliyetlerine kadar pek çok bilgi yer alıyor.

Envanterdeki 42 kitaba ek olarak 5. Dadaloğlu Şiir Yarışması kitabı ile şehri anlatan “Kayseri” adlı kaynak kitap şehre kazandırılarak kitap sayısı 44’e çıkarıldı.

Mevlana Mahallesi’ndeki yeni meydan

Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın, yapımı tamamlanmak üzere olan Mevlana Mahallesi meydanını ziyaret etti.

Türkiye’nin en büyük mahallelerinden biri olan Mevlana’ya yakışır bir meydan yaptıklarını ifade eden Yalçın, “Buranın projesini yarışmayla belirledik. 57 proje arasından birincisini gerçekleştirdik. 22 bin metrekare “İnşaat çalışmalarını tamamladık, şu anda yeşil alan, çevre düzenlemesi ve çevre düzenlemesi yapıyoruz” sözlerini kullandı.

Melikgazi’de yol çalışmaları

Melikgazi Belediye Başkanı Mustafa Palancioğlu, ulaşımda konfor ve kolaylık sağlamak için yeni yol çalışmalarına başladıklarını belirterek, Şirintepe Mahallesi’nde yaklaşık 1,5 kilometre yol yapacaklarını söyledi.

Çalışmaların tamamlanmasıyla Melikgazi’ye yakışır yeni yolların ortaya çıkacağına dikkati çeken Palancıoğlu, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımızın rahat etmesi için imar yollarının trafiğe açılması için altyapı çalışmalarını tamamlıyoruz. Melikgazi için hemşehrilerimiz için tüm mahallelerde kaldırım, yol kaplama, yenileme ve genişletme çalışmalarına hız vereceğiz. Her yıl olduğu gibi asfaltta rekorlar kırarak ilçemize daha konforlu yollar kazandıracağız.Bu kapsamda ekiplerimiz çalışma başlattı.Şirintepe Mahallesi’nde 2101. ve 2104. Caddeler ve ek bağlantı yolları yapıyoruz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu